Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Ohavný prípad: Matka (30) utopila svoje tri deti! Mrazivý dôvod brutálnych vrážd

Liliana Carrillová
Liliana Carrillová
Zdroj: TASR/Los Angeles Police Department via AP, SITA/AP Photo/Richard Vogel
16.04.2021 19:29

LOS ANGELES - Američanka Liliana Carrillová utopila svoje tri malé deti, aby ich ochránila pred sexuálnym zneužívaním zo strany ich otca. Povedala to počas rozhovoru, ktorý z väzenia poskytla miestnej televízii KGET-TV, informovala v piatok agentúra AP.


Ohavný prípad: Matka (30)
Zdroj: SITA/Alex Horvath/The Bakersfield Californian via AP

Tridsaťročná Carrillová svoj čin oľutovala a vysvetlila, že v tej chvíli cítila, že to bol jediný spôsob, ako svoje deti ochrániť. Mŕtve deti našla ich stará mama z matkinej strany v sobotu ráno. Carrillová bola v tom čase už na úteku; polícia ju zadržala vyše 320 kilometrov severne od mesta Los Angeles, kde sa skutok odohral.

Polícia Carrillovú síce podozrieva z vraždy trojročnej Joanny, dvojročného Terryho a polročnej Sierry, zatiaľ ju však v tejto veci oficiálne neobvinila, pretože vyšetrovanie stále prebieha, informoval denník Los Angeles Daily News. Carrillová je momentálne obvinená len z krádeže vozidla, ktorej sa mala dopustiť počas svojho úteku pred políciou.

Ohavný prípad: Matka (30)
Zdroj: SITA/AP Photo/Richard Vogel

Podľa prvých informácií z miesta činu deti zomreli na následky bodných rán, oficiálna príčina smrti však stále nie je známa. Otec detí Erik Denton tvrdí, že ich matka trpela bludmi a ohrozovala ich bezpečnosť. Ako príklad uviedol Carrillovej presvedčenie, že je "výlučne zodpovedná" za koronavírusovú pandémiu a že v meste, kde bývali, pôsobila organizovaná zločinecká skupina zapletená do obchodu s bielym mäsom. Podľa polície Carrillová a Denton viedli súdny spor o opatrovníctvo detí.


Galéria

Liliana Carrillová
Liliana Carrillová

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/CBS Los Angeles

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články