Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Ozbrojený votrelec na pozemku kanadského premiéra spoznal svoj trest: Šesť rokov natvrdo!

Justin Trudeau
Justin Trudeau
Zdroj: SITA/AP
11.03.2021 07:08

OTTAWA - Ťažko ozbrojeného kanadského vojaka v zálohe Coreyho Hurrena, ktorý vlani v lete vrazil svojou polododávkou na pozemok s rezidenciou premiéra Justina Trudeaua, odsúdili v stredu na šesť rokov väzenia. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


Hurren (46) pôvodne čelil obvineniam z porušenia zákona o strelných zbraniach v 21 bodoch a obvineniu z vyhrážok voči kanadskému premiérovi Trudeauovi. Po dohode s prokuratúrou sa však muž minulý mesiac priznal k vine a tak ho obvinili v ôsmich bodoch zo spôsobenia ujmy a z porušenia zákona o zbraniach.

Sudca Robert Wadden mu podľa miestnych médií udelili aj doživotný zákaz vlastniť strelné zbrane. Hurrena zatkli po tom, čo vlani 2. júla svojím pick-upom prerazil hlavnú bránu pozemku v Ottawe, kde sa nachádza rezidencia súčasnej generálnej guvernérky Kanady Julie Payetteovej, ktorá v krajine patriacej do Britského spoločenstva národov zastupuje kráľovnú. Na pozemku žije aj Trudeau, jeho manželka a tri deti, pretože v oficiálnom sídle premiéra prebieha rekonštrukcia.

Trudeau s rodinou ani Payetteová v čase incidentu neboli doma. Na súde zaznelo, že keď sa Hurren pokúsil vystúpiť z polododávky a ísť konfrontovať Trudeaua, mal so sebou niekoľko nabitých strelných zbraní a zakázané zbrane, vrátane brokovníc, pištolí a pušiek s veľkokapacitnými zásobníkmi. Podľa prokuratúry Hurren ohrozoval bezpečnosť verejnosti, ale obhajcovia ho opísali ako drobného podnikateľa, ktorý počas pandémie prišiel o prevádzku na výrobu klobás a upadol do depresie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články