Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

Trump bude mať 28. februára prvý prejav od odchodu z Bieleho domu

Odchádzajúci prezident Donald Trump
Odchádzajúci prezident Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci, File
21.02.2021 06:30

WASHINGTON - Bývalý americký prezident Donald Trump vystúpi na budúci týždeň s prejavom na výročnej Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC), ktorá sa bude konať v Orlande v americkom štáte Florida. Oznámila to v sobotu televízia CNN.


Dodala, že svoj prvý prejav po odchode z Bieleho domu prednesie Trump 28. februára. Očakáva sa, že bude hovoriť o budúcnosti republikánskej strany a jej konzervatívneho hnutia, a príde zrejme aj s ostrou kritikou migračnej politiky súčasného prezidenta USA Joea Bidena.

Trump predtým v písomnom vyhlásení ostro kritizoval vodcu republikánskej menšiny v Senáte USA Mitcha McConnella: obvinil ho z neschopnosti presadiť svoj názor i z nedostatku "politickej intuície, múdrosti a schopností". Podľa exprezidenta USA práve toto McConnellovo konanie malo za následok, že republikáni stratili väčšinu v hornej komore amerického Kongresu, Senáte. Konferencia konzervatívnych kruhov Republikánskej strany (CPAC) sa koná raz do roka a schádzajú sa na nej republikánski politici a konzervatívni aktivisti z celých Spojených štátov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články