Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

FOTO Pri požiari v nemocnici v Rumunsku zahynuli štyria ľudia

Zdroj: SITA/ Andreea Alexandru
29.01.2021 07:50

BUKUREŠŤ- Najmenej štyria ľudia prišli o život pri požiari, ktorý v piatok ráno vypukol v jednej z hlavných nemocníc rumunského hlavného mesta Bukurešť, určenej aj na liečbu pacientov s ochorením COVID-19. S odvolaním sa na vyjadrenia miestnych úradov o tom informovala agentúra AP.


Požiar v Ústave infekčných chorôb Mateia Balša vypukol na prízemí okolo 04.00 h SEČ a vynútil si evakuáciu približne jednej stovky pacientov, ktorí sa v budove nachádzali. Plamene zachvátili štyri oddelenia kliniky. V nemocnici našli mŕtvych troch pacientov, štvrtého sa napriek snahe lekárom nepodarilo oživiť, povedal podľa agentúry AFP štátny tajomník ministerstva vnútra Raed Arafat.

FOTO Pri požiari v
Zdroj: SITA/ Andreea Alexandru

Kým požiarnici oheň uhasili, utrpel zranenia bližšie nešpecifikovaný počet osôb, uviedli v predbežnej správe rumunské pohotovostné zložky. Ministerstvo zdravotníctva naznačilo, že požiar mohol byť spôsobený skratom v elektrickom vedení. Prípad začala vyšetrovať prokuratúra.

FOTO Pri požiari v
Zdroj: SITA/ Andreea Alexandru

Podobná tragédia postihla Rumunsko vlani v novembri. Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti vyhradenej pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici v meste Piatra Neamţ si vyžiadal desať obetí na životoch. Ďalších päť osôb neskôr zomrelo na následky zranení, ktoré utrpeli pri požiari. Rumunsko s 19 miliónmi obyvateľov je jednou z najchudobnejších krajín v Európskej únii a je zle vybavené na zvládnutie prudkého nárastu prípadov v nemocniciach.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články