°C

Nedeľa, 7. marec 2021. Meniny má Tomáš, zajtra Alan, Alana.

Írsko v zovretí KORONAVÍRUSU: Lockdown predĺži do 5. marca

Koronavírus v Írsku
Koronavírus v Írsku
Zdroj: SITA/Niall Carson/PA via AP
26.01.2021 20:19

DUBLIN - Írsko predĺži do 5. marca lockdown i opatrenia zavedené v boji proti pandémii koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúry DPA a AFP.


Podľa írskeho premiéra Micheála Martina by sa nasledujúcich šesť týždňov mali ľudia zdržiavať doma a nepohybovať sa ďalej ako päť kilometrov od svojich príbytkov. Cestujúci z vysoko rizikových krajín ako Brazília či Juhoafrická republika (JAR) budú musieť po príchode do krajiny podstúpiť 14-dňovú karanténu v hoteloch a zariadeniach na to určených. To isté platí aj pre ľudí prichádzajúcich z ostatných štátov, ktorí nebudú mať mať negatívny výsledok testu na koronavírus. Ten nesmie byť starší ako 72 hodín.

Podľa agentúry AFP Martin tiež oznámil zákaz krátkodobého bezvízového pobytu v krajine cestujúcim z Južnej Afriky a Južnej Ameriky do minimálne 5. marca. Po zvládnutí dvoch predchádzajúcich vĺn pandémie s nízkymi počtami úmrtí a nakazených odborníci pripisujú prudké zhoršenie situácie v Írsku najmä uvoľneniu opatrení počas vianočných a novoročných sviatkov, ako aj zavlečeniu infekčnejšieho variantu vírusu, ktorý sa prvýkrát zistil v Anglicku.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Írsko, krajina s piatimi miliónmi obyvateľov, sa práve nachádza uprostred tretej vlny pandémie, pričom prinajmenšom počas januára sú zatvorené obchody predávajúce iný než nevyhnutný tovar, bary, reštaurácie a školy. V Írskej republike za posledné dva týždne evidujú na 100.000 obyvateľov viac ako 1300 nových prípadov nákazy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články