Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS Počet infikovaných vo svete prekročil hranicu 100 miliónov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Zoltan Balogh/MTI via AP, file
27.01.2021 06:35

PARÍŽ - Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom po celom svete prekročil v utorok hranicu 100 miliónov. Ukázal to vlastný výpočet tlačovej agentúry AFP, ktorá sa opierala o údaje poskytnuté zdravotníckymi úradmi jednotlivých štátov a platné k 22.30 h SEČ.


Koronavírusom sa od začiatku pandémie nakazilo celkovo 100.010.798 ľudí. Ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom si vyžiadalo vo svete celkovo najmenej 2.151.242 ľudských životov. Obrovská väčšina ľudí infikovaných koronavírusom sa vylieči, ale niektorí pacienti trpia rôznymi prejavmi ešte celé týždne alebo dokonca mesiace. Oficiálny počet prípadov infekcie zaznamenaný odvtedy, čo nákazu prvýkrát zistili v Číne koncom roka 2019, predstavuje len časť skutočného celosvetového počtu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Mnoho krajín totiž zaviedlo systematické testovanie neskoro a niektoré stále testujú len najvážnejšie chorých. Najchudobnejšie krajiny majú možnosti len na obmedzené testovanie. Spojené štáty, ktoré minulý víkend prekročili hranicu 25 miliónov potvrdených prípadov infekcie, sú stále krajinou s najväčším výskytom prípadov nákazy - a s najväčším počtom úmrtí, vyše 420.000. India je druhá s 10,7 milióna prípadov infekcie a Brazília tretia s 8,9 milióna prípadov.

Smutný míľnik dosiahla v utorok aj Británia. Stala sa prvou európskou krajinou, ktorá prekonala hranicu 100.000 úmrtí na ochorenie COVID-19. Vyplýva to z najnovších oficiálnych údajov, o ktorých informovali agentúry DPA a AFP. Za utorok v Británii zaznamenali ďalších 1631 úmrtí, čím sa celková bilancia zvýšila na 100.162. Británia od začiatku pandémie zaznamenala už takmer 3,7 milióna prípadov nákazy. Britský premiér Boris Johnson podľa vlastných slov "preberá plnú zodpovednosť" za kritickú epidemiologickú situáciu v krajine a vyjadril ľútosť nad obeťami ochorenia COVID-19.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články