Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

KORONAVÍRUS Takmer desať mesiacov izolácie: Srí Lanka opäť otvorila svoje hranice pre turistov

Pracovníčka letiska na Srí Lanke v ochrannom obleku
Pracovníčka letiska na Srí Lanke v ochrannom obleku
Zdroj: SITA/AP Photo/Eranga Jayawardena
21.01.2021 09:20

KOLOMBO - Po takmer desiatich mesiacoch izolácie zapríčinenej koronavírusovou pandémiou otvorila Srí Lanka svoje hranice opäť aj pre turistov. Toto rozhodnutie vlády je považované za pokus o oživenie odvetvia cestovného ruchu, ktoré bolo krízou vážne zasiahnuté, uviedla agentúra AP.


Turistický priemysel je pre túto ázijskú ostrovnú krajinu mimoriadne dôležitý: pred pandémiou pracovalo priamo v tomto sektore 250.000 ľudí a nepriamo až tri milióny. Zahraniční návštevníci sa pri vstupe na územie Srí Lanky musia preukázať negatívnym výsledkom testu na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý nesmie byť v čase príchodu do hotela starší ako 72 hodín. Po siedmich dňoch musia absolvovať ďalší test.

KORONAVÍRUS Takmer desať mesiacov
Zdroj: SITA/AP Photo/Eranga Jayawardena

Ubytovanie môže momentálne ponúknuť približne 180 hotelov. Možnosti cestovania sú však obmedzené na 14 oblastí a turisti by sa mali vyhnúť úzkemu kontaktu s miestnymi obyvateľmi. Otvorenie hraníc nasleduje po pilotnom projekte, ktorý sa začal 26. decembra. Počas neho navštívilo Srí Lanku 1500 turistov z Ukrajiny.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Na Srí Lanke oficiálne zaznamenali do vlaňajšieho októbra necelých 4000 prípadov koronavírusovej infekcie, pričom ohniská nákazy sa nachádzali v továrni na výrobu odevov a trhu s rybami v hlavnom meste Kolombo a na jeho predmestiach. Vo štvrtok bolo hlásených viac ako 55.000 prípadov nákazy a 274 úmrtí na ochorenie COVID-19.

KORONAVÍRUS Takmer desať mesiacov
Zdroj: SITA/AP Photo/Eranga Jayawardena


Galéria

Pracovníčka letiska na Srí

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články