Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

KORONAVÍRUS Skupina filantropov z USA chce poslať Iránu 150-tisíc dávok vakcíny od Pfizeru

Firma Pfizer, ktorá vyrába vakcínu na koronavírus
Firma Pfizer, ktorá vyrába vakcínu na koronavírus
Zdroj: SITA/AP Photo/Virginia Mayo
29.12.2020 08:41

TEHERÁN - Skupina amerických filantropov, ktorých totožnosť nie je známa, plánuje v najbližších týždňoch poslať do Iránu 150.000 dávok vakcíny proti koronavírusu od konzorcia Pfizer/BioNTech. S odvolaním sa na iránske médiá o tom v pondelok informovala agentúra AP.


Podľa tamojšej polooficiálnej tlačovej agentúry Tasním, ktorá citovala riaditeľa iránskeho Červeného polmesiaca, by vakcíny mali na základe "koordinácie so skupinou dobrodincov v USA" doraziť do 19. januára. Iránu, pandémiou najviac zasiahnutej krajine na Blízkom východe, by spomínaná zásielka vakcín mohla uľahčiť očkovanie tamojšieho obyvateľstva, pripomína AP.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Iránsky Červený polmesiac okrem toho očakáva aj zásielku ďalšieho milióna dávok vakcíny, ktoré podľa nedeľňajšej správy polooficiálneho spravodajského webu Khabaronline.ir. budú zrejme pochádzať z Číny. Očkovanie bude podľa Červeného polmesiaca bezplatné.

Úrady už predtým uviedli, že dovoz vakcín od konzorcia Pfizer/BioNTech, ktoré sa musia prepravovať a uskladovať pri teplote mínus 70 stupňov Celzia, predstavuje pre Irán veľkú logistickú výzvu. V Iráne od začiatku pandémie evidujú viac ako 1,2 milióna infikovaných a takmer 55.000 úmrtí spojených s ochorením COVID-19.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články