Piatok, 7. október 2022. Meniny má Eliška, Elisa, zajtra Brigita.

KORONAVÍRUS Situácia v Česku sa zhoršuje: Hrozí najvyšší stupeň pohotovosti

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

PRAHA - Laboratóriá v Česku odhalili v sobotu 3655 prípadov nákazy koronavírusom. Rizikové skóre českého protiepidemického systému (PES) sa už pomaly začína blížiť k najvyššiemu stupňu 5, pričom najvážnejšia situácia je stále vo východočeskom okrese Havlíčkův Brod, píše webová stránka televíznej stanice Nova.


Rizikové skóre, od ktorého závisí zmena protiepidemických opatrení, po predchádzajúcom poklese opäť rýchle stúpa. V sobotu sa zdvihlo z hodnoty 64 na 69 a v nedeľu na 71. Od hodnoty 75 ide pritom už o piaty stupeň systému PES. Päťka v tomto prípade označuje najvyšší stupeň pohotovosti. A aj keď naďalej v Česku platí tretí stupeň opatrení, vláda v pondelok pravdepodobne vyhlási stupeň štvrtý, nechal sa pre TV Nova počuť vicepremiér a minister priemyslu a dopravy Karel Havlíček.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Aktuálne je v nemocniciach 4111 pacientov s chorobou COVID-19, z toho 548 vo vážnom stave. Počet pacientov s týmto ochorením v nemocniciach v Českej republike od začiatku novembra klesal, v posledných dňoch však zase narastá. Od štvrtka tohto týždňa, na druhej strane, počet hospitalizovaných i pacientov vo vážnom stave klesal, vypočítava spravodajský server TN.Nova.cz.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články