°C

Nedeľa, 17. január 2021. Meniny má Nataša, zajtra Bohdana.

Obrovská pedofilná kauza: VIDEO Zvrhlý lekár zneužíval deti, jeho denník je plný hnusu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.12.2020 23:00

PARÍŽ - Francúzsky súd vo štvrtok poslal na pätnásť rokov do väzenia bývalého chirurga Joela Le Scouarneca za znásilnenie a sexuálne zneužitie štyroch maloletých dievčat. Proces sa kvôli ochrane súkromia obetí konal za zatvorenými dverami. Sedemdesiatročný lekár navyše čelí obvineniu, že zneužil či znásilnil vyše 300 ďalších ľudí. Môže tak ísť o najväčšiu pedofilnú kauzu vo Francúzsku.


Polícia objavila tisícky fotiek a videí, ktoré patrili údajnému vrahovi Maddie: Hrôzostrašné zábery!

Štvrtkový verdikt súdu v západofrancúzskom meste Saintes sa týka štyroch prípadov - dvoch Le Scouarnecových neterí, dcéry susedov a pacientky v zdravotníckom zariadení, kde pracoval. Tá mala v čase stretnutia s lekárom v roku 1993 iba štyri roky. Maloleté boli v čase zneužitia i ďalšie dievčatá.

Lekár Le Scouarnec pôsobil v nemocniciach v Bretónsku, v Touraine a následne v departemente Charente-Maritime. Vo väzbe skončil otec troch detí v máji 2017 po tom, čo šesťročná dcéra jeho susedov svojim rodičom povedala, že sa jej lekár dotýkal.

Le Scouarnec pri vynášaní verdiktu neprejavil žiadne emócie, opísala agentúra AFP. Podľa AP počas procesu priznal, že znásilnil svoje netere.

Ďalší proces ho čaká, hoci francúzska jurisdikcia zatiaľ nestanovila jeho začiatok. V októbri ho totiž polícia obvinila zo znásilnenia alebo sexuálneho zneužívania ďalších 312 ľudí v rokoch 1986 až 2014 - väčšinou detí, ktoré podľa prokuratúry mali v tej dobe v priemere 11 rokov. Boli medzi nimi dievčatá i chlapci. Mnohé z nich nemali o zneužití potuchy, kým ich nekontaktovala polícia, lebo sa ho lekár dopúšťal, keď v nemocnici spali.

Časť obetí policajti vypátrali vďaka tajnému zápisníku, ktorý si Le Scouarnec viedol a v ktorom detailne popisoval sexuálne násilie na deťoch. Chirurgova obhajoba však tvrdí, že ide len o "fantázie". Okrem zápisníku sa pri domovej prehliadke pred tromi rokmi u lekára našlo tiež zhruba 300-tisíc obrázkov s detskou pornografiou, pod podlahou ukryté bábiky a rôzne parochne. Jedna z bábik mala reťaz na nohách.

Francúzska polícia vyšetruje tiež to, kto o Le Scouarnecových činoch vedel. Podľa doterajšieho vyšetrovania jeho rodina, predovšetkým manželka a sestra, vedela o jeho sklonoch od 90. rokov minulého storočia. Lekárovej sestre sa totiž zverili jej dve dcéry, rodina ale všetko udržala v tajnosti.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/RMC

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články