°C

Streda, 3. marec 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila, zajtra Kazimír.

V sklade pri Bristole došlo k výbuchu: Z miesta hlásia zranených

V sklade pri Bristole došlo k výbuchu
V sklade pri Bristole došlo k výbuchu
Zdroj: SITA/AP/Ben Birchall/PA
03.12.2020 16:52

BRISTOL - V sklade v prístavnom meste Avonmouth na predmestí anglického mesta Bristol došlo vo štvrtok k mohutnej explózii. Z miesta hlásia viacero obetí, informuje na svojej webstránke stanica Sky News.


Miestna záchranná služba oznámila, že reaguje na "závažný incident". Hasiči boli na miesto privolaní o 11.22 h miestneho času a následne potvrdili, že výbuch si vyžiadal obete. Na fotografiách z miesta nešťastia je vidieť policajné, i hasičské autá, vrtuľník a tiež nádrž, v ktorej zrejme k výbuchu došlo. Podľa Sky News tam stále zasahujú tímy hasičov i záchranárov.

Svedok incidentu Jawad Burhan uviedol, že vrtuľník "pátra po nezvestných osobách". Dodal, že policajti uzavreli cestu pri zmienenej nádrži, ktorá podľa neho zrejme patrí zariadeniu na skladovanie odpadu. Burhan pracuje v inom sklade, ktorý s budovou susedí.

Výbuch si vyžiadal štyri obete

Medzi obeťami sú traja zamestnanci spoločnosti Wessex Water a jeden zamestnanec dodávateľskej firmy, uviedla polícia. Zranená bola aj jedna ďalšia osoba, jej stav však nie je život ohrozujúci. K výbuchu došlo v jednej z nádrží s chemikáliami. Explózia sa nevyšetruje v súvislosti s terorizmom, povedal hlavný policajný inšpektor Mark Runacres. "Záchrannú akciu viedol hasičský zbor, ale bohužiaľ napriek maximálnemu úsiliu všetkých zúčastnených máme štyri úmrtia," povedal Runacres.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články