°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

V Brazílii ozbrojenci vnikli do trezoru: Ľudia zbierali peniaze na uliciach

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
01.12.2020 16:12

SAO PAULO - Skupina ozbrojencov v noci na utorok vnikla do trezoru banky v brazílskom meste Criciúma a odniesla si bližšie nešpecifikovanú sumu peňazí. Videozáznamy zverejnené na sociálnych sieťach zachytávali ľudí, ako zbierajú bankovky rozsypané po ulici. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica BBC.


Útok, ktorého terčom bol trezor Banco do Brasil v centre Criciúmy začal okolo polnoci miestneho času (4.00 h SEČ) a trval viac ako hodinu. Jeden policajt a jeden pracovník bezpečnostnej služby pri ňom utrpeli zranenia. Ozbrojenci použili najmenej šesť osôb ako "ľudské štíty". Prinútili ich sedieť na prechodoch pre chodcov, aby zablokovali cestu. Založili zrejme aj požiar v cestnom tuneli, čo znemožnilo poslať do mesta posily.

Útočníci, pravdepodobne profesionálni zlodeji, z mesta napokon ušli v kolóne áut. Suma peňazí, ktorú si z banky odniesli, nie je známa. Časť bankoviek však zostala rozsypaná na ulici, kde ich zbierali ľudia. Polícia podľa svojich vyjadrení zadržala štyri osoby, ktoré z ulíc vyzbierali v prepočte viac ako 125.000 eur. Criciúma má približne 200.000 obyvateľov a leží v brazílskom štáte Santa Catarina na juhu krajiny.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články