Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

KORONAVÍRUS Záchranári v Maďarsku použili od minulého týždňa už stovky antigénových testov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
20.10.2020 19:27

BUDAPEŠŤ - Antigénové rýchlotesty použili záchranári v Maďarsku od ich minulotýždňového nasadenia už v stovkách prípadov, povedal v utorok hovorca Celoštátnej záchrannej služby (OMSZ) Pál Győrfi pre komerčný spravodajský rozhlas InfoRádió.


Hovorca spresnil, že antigénové testy používa všetkých 750 záchranárskych jednotiek. Dodal, že keď sa vyčerpá ich aktuálna zásoba 30.000 kusov, budú zabezpečené ďalšie. Győrfi vyzdvihol, že výsledky takýchto rýchlotestov sú k dispozícii do 15 minút, pričom ak je výsledok pozitívny, tak s vyše 95-percentnou pravdepodobnosťou to znamená, že vyšetrovaná osoba je naozaj infikovaná koronavírusom.

Národné centrum zdravia (NNK) v tejto súvislosti zdôraznilo, že výsledky antigénových testov sa zhodujú s výsledkami PCR-testov. Aplikovaním antigénových testov je podľa NNK možné pristúpiť skôr k liečbe stredne a ťažšie chorých pacientov s ochorením COVID-19.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V Maďarsku potvrdili v uplynulých 24 hodinách testy nákazu novým druhom koronavírusu v 989 prípadoch. Na komplikácie spôsobené ochorením COVID-19 za tento čas zomrelo 38 pacientov, čo je od vypuknutia pandémie vôbec najvyšší počet úmrtí za jeden deň. Aktuálne je nakazených 32.909 osôb. V nemocničnom ošetrení je 1960 chorých, z nich 197 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články