°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Dievčina prežila výbuch sopky: FOTO Prvýkrát od tragédie ukázala časť svojej popálenej tváre

Stephanie B.
Stephanie B.
Zdroj: Instagram/stephaniecoral96
20.10.2020 21:00

SYDNEY - Vlaňajšia decembrová erupcia novozélandskej sopky White Island si vyžiadala 21 mŕtvych a 26 preživších. Medzi nimi bola aj 24-ročná Stephanie Browittová. Dievčina na mieste tragédie prišla o svojich najbližších - otca Paula (†55) a mladšiu sestru Krystal (†21). Browittová, ktorá po výbuchu utŕžia popáleniny na 70-percentách tela, prvýkrát ukázala časť svojej tváre.


Tragédia na malom neobývanom ostrove White Island (Whakaari), ktorý sa nachádza zhruba 50 kilometrov od pobrežia novozélandského Severného ostrova a je obľúbeným cieľom turistických výprav, sa odohrala vlani 9. decembra o 02.11 h miestneho času. Došlo k výbuchu najaktívnejšej novozélandskej sopky White Island. Zo 47-člennej turistickej výpravy sa 21 ľudí už nevrátilo. Medzi preživšími, ktorých bolo 26, bola aj Austrálčanka Stephanie Browittová.

Erupcia sopky vzala dievčine (23) polovicu rodiny a tvár: FOTO Na ten pohľad nikdy nezabudne!

Dievčina na sociálnej sieti pravidelne informuje o svojej liečbe. V dôsledku erupcie utrpela popáleniny na 70-percentách tela. V týchto dňoch však po prvý raz nazbierala odvahu a verejnosti odkryla časť svojej tváre.

Varovanie! Fotky nie sú vhodné pre maloletých a citlivé povahy.

Stephanie B.
Zdroj: Instagram/stephaniecoral96

V nemocnici nesmela ležať na vankúši, pod hlavou mala iba uterák. „Počas môjho stodenného pobytu v nemocnici som nemohla používať vankúš, namiesto neho som mala uterák. Bola som popálená aj na tvári, brade a krku. Keď ležíte na vankúši, máte tendenciu hlavu skloniť dole, čo znamená, že bradu položíte na krk,“ vysvetlila Stephanie s tým, že uterák to nedovolí.

„Keď sa zotavujete po kožných štepoch, najlepšie je pokúsiť sa na nich neležať, ani ich nestláčať. Tak im dáte najväčšiu šancu, aby sa ujali a zahojili sa,“ dodala. Browittová už podstúpila viacero operácií a konečne sa zbavila aj sadry na ruke. Na svojom Instagrame zverejnila aj snímky svojho popáleného chrbta.

Stephanie B.
Zdroj: Instagram/stephaniecoral96

Stephanie B.
Zdroj: Instagram/stephaniecoral96

Stephanie B.
Zdroj: Instagram/stephaniecoral96


Galéria

Stephanie B. Stephanie B. Stephanie B. Stephanie B. Stephanie B.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články