°C

Sobota, 31. október 2020. Meniny má Aurélia, zajtra Denisa.

KORONAVÍRUS Holandský kráľ schytal tvrdú kritiku verejnosti: Zrušil plánovanú dovolenku v Grécku

Viliam Alexander
Viliam Alexander
Zdroj: SITA
17.10.2020 18:51

AMSTERDAM - Holandská kráľovská rodina nakoniec neodcestuje na prázdniny v Grécku po tom, ako medializácia jej dovolenkových plánov v časoch pandémie pobúrila verejnosť. V sobotu o tom informovala agentúra DPA.


Rodina holandského kráľa Viliama Alexandra v piatok uviedla, že rozumie reakciám občanov. "Ak chceme poraziť COVID-19, je potrebné dodržiavať smernice," píše sa vo vyhlásení kráľovskej rodiny. Plánovaný let kritizovali aj holandskí poslanci. Kráľ má ísť príkladom a riadiť sa odporúčaniami vlády, ktorá ľudí vyzvala, aby necestovali, uviedol Joost Sneller, poslanec vládnej strany Demokrati 66 (D66).

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Dodal, že dovolenkové plány kráľovskej rodiny boli "nerozumné a nepochopiteľné". Podľa miestnej spravodajskej agentúry ANP holandský premiér Mark Rutte v piatok večer uviedol, že o dovolenke kráľa a jeho rodiny bol informovaný. Táto správa prišla bezprostredne po tom, ako holandská vláda zaviedla prísnejšie opatrenia s cieľom potlačiť šírenie nového koronavírusu.

Medzi reštrikciami je zatvorenie reštaurácii a barov na štyri týždne. V piatok úrady ohlásili, že v krajine pribudlo za 24 hodín rekordných 8000 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články