°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Británia zaznamenala najvyšší denný nárast infikovaných KORONAVÍRUSOM

Zdravotnícky personál vo Veľkej Británii
Zdravotnícky personál vo Veľkej Británii
Zdroj: SITA/AP Photo/Jon Super
24.09.2020 21:00

LONDÝN - V Spojenom kráľovstve pribudlo vo štvrtok 6634 nových prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19. Ide o vôbec najvyšší denný nárast od vypuknutia pandémie, informovala spravodajská televízia Sky News.


Zomrelo aj ďalších 40 osôb, ktoré boli v uplynulých 28 dňoch pozitívne testované na prítomnosť patogénu SARS-CoV-2. Denná bilancia úmrtí v Británii prekročila číslo 40 naposledy 14. júla, keď zomrelo 44 ľudí — väčšinou v Anglicku. Anglicko zaznamenalo aj väčšinu najnovších prípadov infekcie (5632); nasledujú Škótsko (465), Wales (348) a Severné Írsko (189).

Napriek rekordnému nárastu infekcií je situácia v Spojenom kráľovstve neporovnateľná s vrcholom pandémie v apríli a máji, keď podľa vedcov z univerzity Imperial College pribúdalo denne vyše 100.000 prípadov. "Aj keď máme nový rekord potvrdených prípadov COVID-19, nie je to až také zlé, ako sa zdá. Doterajší denný rekord zo začiatku mája bol 6201 prípadov, ale vtedy sa testovalo omnoho menej. Odhaduje sa, že aj dnes testovanie odhalí iba približne tretinu všetkých prípadov," konštatoval na margo novej bilancie redaktor Sky News špecializujúci sa na vedu Thomas Moore.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Najnovšie čísla boli zverejnené krátko po tom, ako britský minister financií Rishi Sunak ohlásil nový systém podpory zamestnanosti so zámerom vyhnúť sa kríze v období zimy. Napriek tomu, že minister pripustil, že niektoré pracovná miesta čaká neistá budúcnosť, jeho plán zabezpečí mzdy pre zamestnancov pracujúcich v dôsledku pandemických opatrení iba tretinu riadneho času. Opatrenia na záchranu pracovných miest, ktoré sú v dlhodobom horizonte "životaschopné", začnú platiť v novembri.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články