°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Tropická búrka Beta by mala do utorka zasiahnuť pobrežie Texasu

Tropická búrka Beta sa v súčasnosti nachádza nad Mexickým zálivom
Tropická búrka Beta sa v súčasnosti nachádza nad Mexickým zálivom
Zdroj: SITA/Stuart Villanueva/The Galveston County Daily News via AP
20.09.2020 12:18

WASHINGTON - Tropická búrka Beta, ktorá sa v súčasnosti nachádza nad Mexickým zálivom južne od pobrežia amerických štátov Texas a Lousiana, by mala v noci na utorok doraziť do Texasu. Stane sa tak v roku 2020 už deviatou pomenovanou búrkou, čo zasiahne pevninu USA. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.


Búrka, ktorú sprevádza vietor s rýchlosťou 95 kilometrov za hodinu, sa pohybuje na sever obzvlášť pomaly, len štyri kilometre za hodinu. Americké úrady neočakávajú, že by Beta zosilnela na hurikán, avšak vydali varovania pred záplavami, pričom okres Galveston v Texase odporúča evakuáciu.

Tropická búrka Beta by
Zdroj: SITA/Stuart Villanueva/The Galveston County Daily News via AP

Mestom Lake Charles v Louisiane sa pred tromi týždňami prehnal hurikán Laura, následkom ktorého tisíce ľudí doteraz nemajú elektrinu. Existujú obavy, že búrka Beta, ktorá má priniesť viac ako 50 centimetrov zrážok, oblasť znova zaplaví. Meteorológovia museli iba druhýkrát za ostatných 70 rokov využiť na pomenovanie búrky grécku alfabetu po tom, čo im následkom rušnej búrkovej sezóny došli tradičné názvy.


Galéria

Tropická búrka Beta sa

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články