°C

Piatok, 23. október 2020. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

KORONAVÍRUS v Grécku úraduje: Najväčší utečenecký tábor hlási prvý prípad infekcie

Svet aj naďalej bojuje s koronavírusom
Svet aj naďalej bojuje s koronavírusom
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia
02.09.2020 14:04

MYTILÉNA - Grécko hlási prvý prípad nákazy koronavírusom v najväčšom utečeneckom tábore Moria na ostrove Lesbos. V stredu o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na zdroj z prostredia gréckeho ministerstva pre migráciu.


Pacientom nula migračného tábora je podľa informácií agentúry 40-ročný somálsky utečenec, ktorý sa do tábora vrátil po nedávnom pobyte v Aténach. V preľudnenom tábore s kapacitou zhruba 2800 ľudí sa v súčasnosti nachádza takmer 13.000 utečencov. Utečenecké tábory na gréckych ostrovoch sú momentálne v tzv. lockdowne, teda v karanténe, do 15. septembra. Mnoho ľudí však spáva pred bránami preplneného tábora, čím sa na nich nemusia vzťahovať nariadenia o obmedzení pohybu, približuje AFP.

Viaceré ľudskoprávne organizácie, ako aj Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) už dlhodobo apelujú na grécku vládu, aby s preťaženými tábormi niečo robila. Minulý mesiac mal pozitívny test na koronavírus 35-ročný muž z Jemenu v ďalšom z táborov pre žiadateľov o azyl - na ostrove Chios v Egejskom mori. V tomto tábore žije viac ako 3800 migrantov, pričom počet obyvateľov trojnásobne prevyšuje kapacitu tábora.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Grécko dosiaľ zaznamenalo niekoľko prípadov nákazy koronavírusom medzi migrantmi. Viac ako 150 ľudí sa nakazilo v apríli v hoteli určenom pre migrantov na Peloponézskom polostrove. Grécke úrady však dosiaľ nezaznamenali medzi migrantmi nijaké úmrtie. Celkovo krajina od vypuknutia koronavírusovej pandémie eviduje 10.524 prípadov infekcie a 271 úmrtí, vyplýva z údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články