°C

Pondelok, 1. marec 2021. Meniny má Albín, zajtra Anežka.

Dovolenkári sa vracali z Grécka: Sedem ľudí na palube malo KORONAVÍRUS! Pasažieri musia do izolácie

Zdroj: Getty Images
31.08.2020 09:29

LONDÝN - Všetkým pasažierom z minulotýždňového letu z Grécka do Walesu nariadili izoláciu po tom, ako mali niektorí z nich pozitívne testy na COVID-19, informovala v pondelok na svojej webovej stránke stanica BBC.


Zdravotnícke úrady oznámili, že sedem ľudí z utorkového (25. augusta) letu spoločnosti TUI z gréckeho ostrova Zakynthos do Cardiffu malo pozitívny test na COVID-19.

Pasažieri musia ísť do izolácie

Waleský vládny Úrad pre verejné zdravie (Public Health Wales, PHW) sa snaží kontaktovať všetkých 193 cestujúcich a členov posádky, ktorí boli na palube. Giri Shankar z PHW povedal, že všetci pasažieri z letu sú považovaní za "blízke kontakty" a musia sa izolovať v domácom prostredí, pretože môžu byť šíriteľmi nákazy, hoci sa u nich príznaky neprejavili. PHW ich podľa Shankara bude čoskoro kontaktovať.

Skupina ľudí z anglického mesta Plymouth mala minulý týždeň pozitívne testy na COVID-19, keď sa vrátili z ostrova Zakynthos. Británia v nedeľu oznámila 1715 nových prípadov koronavírusu a jedno úmrtie. PHW vo Walese potvrdil 56 nových prípadov nákazy vrátane siedmich pasažierov letu spoločnosti TUI, približuje BBC.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články