Sobota, 17. apríl 2021. Meniny má Rudolf, zajtra Valér.

Deti dostali od štátu rúška: Nad výsledkom na FOTO budete krútiť hlavou, úrady čelia posmechu

Grécko dalo študentom zadarmo rúška, sú však príliš veľké
Grécko dalo študentom zadarmo rúška, sú však príliš veľké
Zdroj: Twitter/GerryGreek
16.09.2020 20:00

ATÉNY - Grécke úrady čelia posmechu a kritike kvôli státisícom rúšok, ktoré na začiatku školského roka v rámci boja proti covidu-19 rozdali študentom. Ochranné pomôcky sú totiž príliš veľké a deťom mnohokrát zakrývajú celú tvár, napísala v stredu agentúra AFP.


Grécko školy otvorilo v pondelok pod podmienkou, že všetci študenti aj učitelia budú mať zakryté ústa a nos. Sociálne siete však hneď v prvý školský deň zaplavili fotografie detí v nesediacich rúškach, pre ktoré sa rýchlo vžilo označenie "padáky".

KORONAVÍRUS Skvelá správa farmaceutického koncernu: Oznámil, kedy bude mať hotovú vakcínu

Rúška "boli príliš veľké od začiatku", uviedol Jannis Stathopoulos, ktorého firma vyhrala tender na výrobu a dodanie 500.000 rúšok. Podmienky zmluvy podľa svojich slov splnil do posledného písmena a zdôraznil, že rozmery rúšok určili zdravotnícki odborníci z gréckej štátnej komisie, ktorá má na starosti záležitosti covidu-19.

Grécko dalo študentom zadarmo
Zdroj: Twitter/GerryGreek

Pre deti do desiatich rokov boli objednané rúška s rozmermi 10 krát 18 centimetrov, pre starších študentov a učiteľov ochranné pomôcky veľké 12 krát 22 centimetrov, píše AFP.

„Išlo o nedorozumenie... Napravíme to,“ vyhlásil v stredu námestník ministra zdravotníctva Vasilis Kontozamanis. Grécke úrady plánovali dodať do škôl cez päť miliónov rúšok.

Desaťmiliónové Grécko od začiatku epidémie zaznamenalo viac ako 13.000 prípadov nákazy a 313 úmrtí v súvislosti s covidom-19. Okrem škôl musia mať Gréci rúška nasadené aj v hromadnej doprave a vo verejných budovách.


Galéria

Grécko dalo študentom zadarmo Grécko dalo študentom zadarmo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články