°C

Piatok, 25. september 2020. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

VIDEO August ako zo zlého sna: Prírodný živel pustoší Južnú Kóreu, počet obetí naďalej stúpa

Južnú Kóreu sužujú záplavy a zosuvy pôdy
Južnú Kóreu sužujú záplavy a zosuvy pôdy
Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man
09.08.2020 14:59

SOUL - Najmenej 30 obetí na životoch si už vyžiadali záplavy a zosuvy pôdy vyvolané silnými dažďami, ktoré od začiatku augusta sužujú Južnú Kóreu. V dôsledku dažďov je zároveň dosiaľ nezvestných prinajmenšom 12 ďalších ľudí. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie miestnych úradov, ktoré obyvateľov varovali pred ďalšími zrážkami.


Prívalové dažde pustošia túto ázijskú krajinu už od začiatku augusta, avšak k takmer polovici z dosiaľ zaznamenaných úmrtí došlo v súvislosti s nimi až v posledných troch dňoch, informovalo juhokórejské ministerstvo vnútra a bezpečnosti.

V dôsledku záplav bolo len od piatka v najhoršie zasiahnutej oblasti na juhu krajiny presídlených viac ako 3700 ľudí. Od začiatku augusta došlo v celej krajine k prinajmenšom 667 zosuvom pôdy, pričom svoje domovy muselo celkovo opustiť už takmer 6000 ľudí, z ktorých zhruba 4600 momentálne býva v dočasných prístreškoch.

Južnú Kóreu sužujú záplavy
Zdroj: SITA/AP/Park Chul-heung/Yonhap

K Južnej Kórei sa aktuálne blíži tajfún. Južnú časť krajiny by mal podľa predpovedí zasiahnuť už v pondelok, pričom sa očakáva, že do oblasti zdevastovanej záplavami prinesie ďalšie zrážky.

Južnú Kóreu sužujú záplavy
Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

Južnú Kóreu sužujú záplavy
Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man


Galéria

Južnú Kóreu sužujú záplavy Južnú Kóreu sužujú záplavy Južnú Kóreu sužujú záplavy Južnú Kóreu sužujú záplavy

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ARIRANG NEWS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články