°C

Pondelok, 30. november 2020. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

KORONAVÍRUS Tisíce ľudí vyšli v Berlíne do ulíc: Protestovali proti sprísňovaniu opatrení

Demonštrantka drží transparent s nápisom Koniec koronavírusovej diktatúre na proteste proti reštrikciám zavedeným nemeckou vládou za účelom zastaviť šírenie koronavírusovej pandémie
Demonštrantka drží transparent s nápisom Koniec koronavírusovej diktatúre na proteste proti reštrikciám zavedeným nemeckou vládou za účelom zastaviť šírenie koronavírusovej pandémie
Zdroj: TASR/AP Photo/Markus Schreiber
01.08.2020 18:10

BERLÍN - Približne 15.000 ľudí vyšlo v sobotu do ulíc nemeckej metropoly Berlín, aby vyjadrili svoj nesúhlas s obmedzeniami, ktoré v súvislosti s rastúcim počtom prípadov nákazy novým koronavírusom zaviedla vláda. Informovala o tom agentúra DPA.


Protestujúci pískali, volali po "slobode" a "odpore", pričom skandujúc označili pandémiu koronavírusu za "najväčšiu konšpiračnú teóriu". Mnohí demonštranti držali v rukách cedule s názvami miest a obcí, z ktorých do Berlína prišli, ako aj zástavy jednotlivých nemeckých spolkových krajín. Len máloktorí z protestujúcich mali na tvárach rúška a dodržiavali pravidlá odstupu. Na tých, ktorí prišli demonštrovať v rúškach, navyše podaktorí protestujúci kričali, aby si ich sňali.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

V Berlíne sa v sobotu konala aj protidemonštrácia. Mnohí jej účastníci prišli pod heslom "Staré mamy proti pravici" a smerom k účastníkom hlavného protestu skandovali heslá ako "Nacisti von". Obe protestujúce skupiny od seba oddelil policajný kordón. Podľa polície do popoludňajších hodín k nijakým zrážkam medzi demonštrantmi nedošlo.

Ľudia sa účastnia pri
Zdroj: TASR/AP Photo/Markus Schreiber

Hlavná demonštrácia sa konala pod heslom "Koniec pandémie: Deň slobody" a zvolala ju skupina Laterálne myslenie 711, ktorá opakovane zorganizovala protesty proti obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom v Stuttgarte. Opatrenia proti šíreniu koronavírusu podľa nej predstavujú porušenie základných ľudských práv. Na účasť na berlínskej demonštrácii však vyzývali aj niektoré neonacistické organizácie. Demonštrácie proti koronavírusovým opatreniam odsúdili ako "nezodpovedné" a "hlúpe" zástupcovia viacerých nemeckých politických strán.


Galéria

Demonštrantka drží transparent s Ľudia sa účastnia pri

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články