°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Brutálna vražda na Sardínii: FOTO Po Zdenke (†41) ostali dvojičky, srdcervúca prosba o pomoc

Vražda Zdenky (†41) pred očami jej detí
Vražda Zdenky (†41) pred očami jej detí
Zdroj: FB/F.W.P., Z nesnáze 21,
05.06.2020 22:00

CAGLIARI – Rozprávka sa zmenila na peklo. Zdenka, mama dvojičiek, zomrela rukou jej bývalého partnera. K tragédii došlo na Sardínii, kde sa s deťmi presťahovala za víziou lepšieho života. Dvojčatá Anitka a Sofinka teraz potrebujú pomoc.


Keď sa Zdenka pred dvoma rokmi sťahovala na taliansku Sardíniu, dúfala v lepší život pre seba a hlavne pre svoje dve malé dcéry. Pre jedno z dievčatiek, ktoré postihla mozgová obrna, tam mala byť dostupnejšia zdravotná starostlivosť.

Súvisiaci článok: Prípad vraždy Zdenky (†41) pred očami detí: Češka urobila zo svojho tela štít... Otrasná obhajoba!

Vražda Zdenky (†41) pred
Zdroj: FB/F.W.P., Z nesnáze 21,

Zdenkin život mal ale v Taliansku od rozprávky ďaleko. V sobotu 15. februára sa predčasne skončil. Češku po hádke pobodal jej bývalý priateľ. Príbeh je o to smutnejší, že tragédii sa prizerali jej 10-ročné dvojičky Anitka a Sofinka.

Opustené deti navštívili babička a strýko. Keďže sa zdravotný stav Sofinky zhoršil, bola prevezená do nemocnice v Ríme, kde podstúpila operáciu.

Vražda Zdenky (†41) pred
Zdroj: FB/F.W.P., Z nesnáze 21,

Dievčatá ostávajú v spoločne s babkou v Taliansku, ktorú súd určil ako opatrovníčku. „Návrat späť mi robí veľkú starosť. Neviem, kedy a či bude možné Sofinku previezť letecky, stále je totiž v nemocnici. Zároveň je potrebné vyriešiť celkové presťahovanie. V Sardínii majú dievčatá všetky svoje veci, ktoré je nutné prepraviť do Česka,“ vysvetlila neľahkú situáciu babka a dodala, že sú veľmi vďační za každú podporu. Fond Karla Janečka Z nesnáze 21 totiž usporiadal finančnú zbierku. Časť vyzbieraných financií sa použije práve na letenky.


Galéria

Vražda Zdenky (†41) pred Vražda Zdenky (†41) pred Vražda Zdenky (†41) pred Zdenku mal dobodať jej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články