°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

KORONAVÍRUS Irán opäť povolí denné modlitby v mešitách

Zdravotník v Iráne
Zdravotník v Iráne
Zdroj: SITA/AP Photo/Mohammad Ghadamali, File
30.05.2020 14:35

TEHERÁN - Denné modlitby v iránskych mešitách sa znovu obnovia v celej krajine, a to i napriek tomu, že niektoré oblasti ešte evidujú vysoký počet ľudí nakazených novým koronavírusom SARS-CoV-2. Uviedol to v sobotu iránsky prezident Hasan Rúhání, píše agentúra Reuters.


"Dvere do mešít naprieč celou krajinou sa otvoria pre verejnosť na denné modlitby," povedal Rúhání s tým, že veriaci by mali dodržiavať spoločenský odstup, ako aj ďalšie zdravotné odporúčania. Presný termín opätovného sprístupnenia mešít však neuviedol.

Rúhání v iránskej štátnej televízii oznámil, že nákupné centrá budú môcť byť otvorené aj po 18.00 h. Iránski predstavitelia sprísnili opatrenia na kontrolu dodržiavania zavedených obmedzení - ľudia, ktorí nemajú na sebe ochranné rúško, napríklad nesmú vstúpiť do autobusov či metra, napísali iránske médiá.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Irán je najviac zasiahnutou krajinou na Strednom východe - evidujú tam 148.950 nakazených a 7734 úmrtí, ako vyplýva z najnovších údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva. Hovorca ministerstva v sobotu uviedol, že provincia Chúzistán ležiaca na juhozápade krajiny je ešte stále klasifikovaná ako "červená" zóna, kde stále evidujú vysoké počty nakazených aj smrteľných obetí.

Riziková situácia platí aj v ďalších siedmich provinciách. Krajina je rozdelená na biele, žlté a červené zóny v závislosti od počtu nakazených a obetí. Modlitebné zhromaždenia sa v piatok, po viac ako dvoch mesiacoch, znovu konali napríklad aj v mnohých mešitách v Turecku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články