°C

Streda, 3. jún 2020. Meniny má Karolína, zajtra Lenka.

KORONAVÍRUS V Taliansku zomrelo už minimálne sto lekárov nakazených koronavírusom

Pacient v Taliansku.
Pacient v Taliansku.
Zdroj: SITA/AP Photo/Luca Bruno
09.04.2020 16:12

RÍM - Najmenej 100 lekárov už v Taliansku zomrelo v dôsledku choroby COVID-19 vyvolanej novým koronavírusom, ktorý túto stredomorskú krajinu sužuje už od februára. Agentúre AFP to vo štvrtok povedal hovorca talianskej Národnej federácie lekárov a zubárov (FNOMCeO).


"Počet lekárov, ktorí zomreli v dôsledku COVID-19 je bohužiaľ 100... momentálne možno dokonca 101," povedal hovorca. Do tohto počtu sú zarátaní aj lekári, ktorí už boli na dôchodku, no do služby sa vrátili po tom, ako ich o to po prepuknutí pandémie poprosila vláda. Talianske médiá okrem tohto čísla informujú aj o tom, že chorobe COVID-19 podľahlo aj zhruba 30 zdravotných sestier a ošetrovateľov.

"Nemôžeme už dovoliť to, aby naši lekári, naši zdravotníci boli do boja vysielaní bez ochrany voči koronavírusu," uviedol na webstránke FNOMCeO prezident tohto združenia Filippo Anelli. "Je to nespravodlivý boj," dodal. Taliansky Národný zdravotnícky inštitút (ISS) odhaduje, že až desať percent so všetkých ľudí infikovaných novým koronavírusom v Taliansku predstavujú osoby pracujúce v oblasti zdravotníctva.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku. 

Celkový počet prípadov nákazy koronavírusom na svete vo štvrtok prekonal už 1,5 milióna. Koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, dosiaľ podľahlo viac ako 88.000 nakazených. Viac ako 330.000 sa vyliečilo. Najviac - dosiaľ 17.669 - úmrtí zaznamenalo práve Taliansko, kde sa celkovo nakazilo vyše 139.400 ľudí a vyše 26.000 sa z COVID-19 vyliečilo. V krajine momentálne rastie počet uzdravených, pričom najviac vyliečených za jediný deň (2099) pribudlo v stredu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články