°C

Utorok, 2. jún 2020. Meniny má Xénia, zajtra Karolína.

KORONAVÍRUS Na COVID-19 testovali pozitívne britského ministra zdravotníctva Matta Hancocka

Matt Hancock
Matt Hancock
Zdroj: TASR/Yui Mok/PA via AP
27.03.2020 15:00

LONDÝN - Britský minister zdravotníctva Matt Hancock v piatok oznámil, že ho testovali pozitívne na ochorenie COVID-19 spôsobené koronavírusom SARS-CoV-2. Stalo sa tak po tom, ako o svojom pozitívnom teste informoval aj premiér Boris Johnson, ktorý je v samoizolácii vo svojom úrade s miernymi príznakmi ochorenia.


Hancock má podľa vlastných slov tiež mierne príznaky, je v samoizolácii a pracuje z domu. "Je dôležité, aby sme dodržiavali odporúčania na ochranu nášho Národného zdravotníckeho systému (NHS) a chránili životy," dodal na Twitteri.

Agentúra Reuters pripomína, že už skôr v tomto týždni oznámil pozitívny test na koronavírus aj britský princ Charles, najstarší syn a následník kráľovnej Alžbety II. Charles má mierne príznaky a je v dobrom zdravotnom stave v samoizolácii vo svojom sídle v Škótsku.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Svoju matku stretol naposledy 12. marca, čo bolo pravdepodobne ešte predtým, ako stal infekčným, uviedol hovorca paláca. V Británii zatiaľ potvrdili 11.658 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, pričom ochoreniu COVID-19 podľahlo 578 ľudí, dodala agentúra AFP.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Yui Mok/PA via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články