Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

KORONAVÍRUS Rusko zatvára do 5. apríla všetky zariadenia verejného stravovania

Ruský premiér Michail Mišustin
Ruský premiér Michail Mišustin
Zdroj: SITA/The State Duma, The Federal Assembly of The Russian Federation via AP
27.03.2020 08:57

MOSKVA - Ruský premiér Michail Mišustin nariadil regionálnym úradom v celej krajine, aby od 28. marca do 5. apríla pozastavili činnosť firiem v oblasti verejného stravovania. Výnimku dostali tie zariadenia, ktoré sú schopné zabezpečiť rozvoz jedál a nápojov.


Ako informovala agentúra Interfax, Mišustin súčasne vydal nariadenie, že až do 1. júna zostanú uzavreté všetky rekreačné zariadenia, kúpeľné domy, sanatóriá a motely, ako aj detské tábory. Ľuďom, ktorí sa tam momentálne nachádzajú, musí správca objektu vytvoriť podmienky na izoláciu, pričom musí tiež prijať hygienické a epidemiologické opatrenia.

Subjektom Ruskej federácie tiež federálna vláda odporučila, aby do 1. júna pozastavili prevádzku rekreačných zariadení v turistických strediskách. Podľa nariadenia vlády majú regionálne úrady občanom odporučiť, aby obmedzili cestovanie vrátane dovoleniek či turistiky.

Nateraz je v Rusku potvrdených 840 prípadov infekcie koronavírusom: od začiatku minulého týždňa bolo denne zistených 30 až 70 nových prípadov, ale v posledných dvoch dňoch bol nárast vyšší ako 150 ľudí. Chorých ľudí hlásia v 56 regiónoch Ruskej federácie.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/The State Duma, The Federal Assembly of The Russian Federation via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články