°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

Šialené besnenie ako pomsta za padáka: Muž zabil piatich kolegov, potom obrátil zbraň proti sebe

Na mieste zasahovalo niekoľko zložiek polície
Na mieste zasahovalo niekoľko zložiek polície
Zdroj: SITA/AP Photo/Morry Gash
27.02.2020 06:15

MILWAUKEE - Ozbrojený muž zastrelil v stredu popoludní piatich zamestnancov jedného z najznámejších a najväčších amerických pivovarov v meste Milwaukee v americkom štáte Wisconsin. Útočník sa napokon sám zastrelil, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.


K hromadnej streľbe došlo v komplexe americko-kanadskej firmy Molson Coors. V tom čase sa v 20 budovách areálu nachádzalo celkovo viac ako 1000 zamestnancov. Podľa správ miestnych médií bol útočník taktiež zamestnancom pivovaru, ktorého však v stredu dopoludnia  prepustili z práce.

Na mieste zasahovalo niekoľko
Zdroj: SITA/AP Photo/Morry Gash

Polícia uviedla len to, že išlo o 51-ročného obyvateľa Milwaukee. Muž zomrel na následky strelného zranenia, ktoré si zrejme sám spôsobil. Podrobnosti o priebehu streľby ani o motíve útočníka policajti nezverejnili.

Na mieste zasahovalo niekoľko
Zdroj: SITA/AP Photo/Morry Gash

"Podlý vrah spustil paľbu v závode pivovarníckej spoločnosti Molson Coors, zmaril životy piatich ľudí a niektorých zranil, časť z nich ťažko," povedal americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, ktorá bola venovaná šíreniu koronavírusu.

Donald Trump pri tlačovej
Zdroj: SITA/AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Polícia po útoku celé sídlo spoločnosti uzavrela a vyzvala obyvateľov, aby sa nepohybovali v jeho okolí. Napokon oznámila, že útočník pravdepodobne nemal komplicov a že hrozba pre verejnosť jeho smrťou pominula.


Galéria

Na mieste zasahovalo niekoľko Na mieste zasahovalo niekoľko Na mieste zasahovalo niekoľko Donald Trump pri tlačovej Na mieste zasahovalo niekoľko Na mieste zasahovalo niekoľko

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články