°C

Pondelok, 6. apríl 2020. Meniny má Irena, zajtra Zoltán.

Thunbergová a tisíce ďalších demonštrovali v Hamburgu: Ochrana klímy je extrémne dôležitá

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová (uprostred) počas klimatického štrajku za ochranu klímy pod heslom Piatky za budúcnosť v Hamburgu
Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová (uprostred) počas klimatického štrajku za ochranu klímy pod heslom Piatky za budúcnosť v Hamburgu
Zdroj: TASR/Christian Charisius/dpa via AP
21.02.2020 21:49

HAMBURG - Tisíce ľudí demonštrovali v piatok spoločne s aktivistkou Gretou Thunbergovou v nemeckom meste Hamburg, informovala agentúra DPA.


Účastníci zhromaždenia žiadali lepšiu politiku v oblasti ochrany klímy. Na začiatku si minútou ticha pripomenuli obete stredajšej streľby z nemeckého mesta Hanau, pri ktorej pravicový extrémista usmrtil deväť ľudí. Protest organizovalo hnutie Piatky za budúcnosť a zúčastnila sa na ňom i švédska aktivistka Greta Thunbergová, ktorá hnutie založila. Thunbergová na konci podujatia vystúpila s prejavom.

Polícia počet demonštrantov odhadla na 20.000 a organizátori uvádzali až 60.000 ľudí. V nemeckej spolkovej krajine Hamburg sa v nedeľu 23. februára konajú regionálne voľby. Na piatkovom proteste sa podľa DPA zúčastnili aj viacerí politici.

Thunbergová sa na proteste v Hamburgu zúčastnila aj v marci minulého roka. Zatiaľ najväčší klimatický protest sa podľa DPA v tomto meste na severe Nemecka sa konal v septembri 2019, keď do ulíc vyšlo viac ako 70.000 ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články