°C

Piatok, 23. október 2020. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Ženy v pražských trolejbusoch prichádzajú o vlasy: FOTO Fantóm "kaderník" má najmenej päť obetí

Fantóm v Prahe strihá ženám vlasy
Fantóm v Prahe strihá ženám vlasy
Zdroj: Polícia ČR
18.02.2020 23:59

PRAHA – Češky sužuje strach o korunu krásy. O časť vlasov už prišlo päť žien, počet poškodených sa však môže zvyšovať. V pražskej MHD totiž vyčíňa dosiaľ neznámy páchateľ, ktorý ženám strihá vlasy. Kriminalisti ho hľadajú, o pomoc prosia i verejnosť.


V českej metropole sa hľadá "kaderník" z trolejbusu. Po fantómovi už pátrajú kriminalisti prvého policajného obvodu. „V túto chvíľu evidujeme päť takýchto prípadov,“ spresnil policajný hovorca Jan Daněk.   

Čítajte aj: FOTO Teniskový fantóm 16 rokov terorizoval Šaľu: Vyzúval ženy na ulici, obete najskôr sledoval

Ten súčasne priblížil jeden z prípadov. „Jedna z poškodených cestovala v utorok 10. februára ráno trolejbusom v smere na Újezd v Prahe 1, keď cítila, ako jej niekto siaha zozadu na vlasy. Následne zistila, že jej chýba prameň vlasov a niekto jej ho počas cesty ustrihol,“ opísal incident hovorca polície.  

Fantóm v Prahe strihá
Zdroj: Polícia ČR
 

Kriminalisti v rámci preverovania prípadu zistili, že v čase tohto skutku v trolejbuse cestoval muž, ktorého zachytili kamery, ako beží po ulici. Kriminalisti potrebujú muža na záberoch vypočuť. Momentálne ho vnímajú ako svedka. „Ak muža na záberoch niekto spoznáva, nech sa ozve na linku 158,“ apeluje na verejnosť polícia.   

Fantóm v Prahe strihá
Zdroj: Polícia ČR

Hoci muži zákona tvrdia, že prípadov je päť, nevylučujú, že ich môže byť aj viac. „Preto prosíme prípadné ďalšie poškodené, aby sa tiež prihlásili na tiesňovú linku, ak sa im stalo niečo podobné,“ vyzval Daněk.  

Prípad je preverovaný pre podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva.


Galéria

Fantóm v Prahe strihá Fantóm v Prahe strihá Fantóm v Prahe strihá

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články