Dôležité rozhodnutie! Tereze došla trpezlivosť, chystá zmenu, pomohla jej policajtka | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Dôležité rozhodnutie! Tereze došla trpezlivosť, chystá zmenu, pomohla jej policajtka

Tereza po vynesení rozsudku.
Tereza po vynesení rozsudku.
Zdroj: Profimedia
14.01.2020 23:00

LÁHAUR – Tereza z Česka je zatvorená v pakistanskom väzení dva roky. V base skončila po tom, ako ju na letisku v Láhaure chytili s deviatimi kilami tvrdých drog. Európanka trvá na svojej nevine a usiluje sa o obnovenie procesu. Na povrch vyplávala informácia, že sa rozhodla pre dôležitú zmenu.


Sú to už dva roky. Češka Tereza Hlůšková (23) skončila v pakistanskom väzení po tom, ako ju 10. januára 2018 na letisku v Láhaure zadržala polícia. Blondínka mala vo svojom kufri deväť kíl heroínu. Češka sudcov o svojej nevine nepresvedčila. Za pašovanie drog dostala trest odňatia slobody na osem rokov a osem mesiacov.

Čítajte aj: Vianočný zázrak! Tereze vyhovel súd, právnik sa oháňal tým, že to na ňu nastražili colníci

Zničujúci verdikt si vypočula vlani v marci. Tereza sa odvolala, súd však jej námietku začne riešiť tento až rok. Češka tak druhé Vianoce oslávila v pakistanskej base.    

Tereza H. z Českej republiky
Tereza po vypočutí rozsudku.
Zdroj: Profiimedia

Pašeráčka však už nehodlá nič podceniť, a preto sa rozhodla, že po dvoch rokoch zmení právnika. Namiesto Asghara Dogara ju má zastupovať Saifur Rahman, ktorý však nepatrí medzi známych advokátov. Informáciu priniesol portál blesk.cz s tým, že Tereza sa k zúfalému činu odhodlala po konzultácii s policajtkou.

„Tereza pôvodne chcela nového právnika už po odsudzujúcom rozsudku, vybrala si Nasira Afridiho, ktorý sa špecializuje na kriminálne právo, konkrétne drogové delikty. Lenže Afridi je podľa všetkého príliš drahý a Tereza si ho nemôže dovoliť,“ napísal český Blesk.      

Zaujímavosťou je tiež to, že Asghar Dogar vraj ani netuší, že dostane padáka.


Galéria

Tereza po vynesení rozsudku. Tereza H. z Českej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články