°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Deň D sa blíži! Tereza je plná energie a očakávaní, spravila drastické rozhodnutie

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: FB/Teraza H., Geo News
15.12.2019 20:00

LÁHAUR – Češka Tereza (23) po pomaly dvoch rokoch strávených v Pakistane dúfa, že tieto Vianoce už oslávi doma. Pozitívnu myseľ má vďaka blížiacemu sa súdu, ktorý v zrýchlenom konaní prejedná jej odvolanie proti rozsudku, ktorým ju poslali na skoro deväť rokov do basy. Vlna optimizmu jej navyše dodala odhodlanie splniť si predsavzatie, ktoré dlho odkladala.


Tereza sedí v ženskej väznici Kot Lakhpat. Odpykáva si takmer deväťročný trest za pašeráctvo drog. Po viac než ôsmich mesiacoch čakania jej vyhovel súd. Sudkyňa Allya Nilamová totiž schválila žiadosť o urýchlené konanie v Terezinom prípade. Súd sa má konať 18. decembra. Podľa pakistanského novinára Alího Aršáda ju nádej na lepšiu budúcnosť naplnila energiou, čo šlo ruka v ruke s drastickým rozhodnutím.  

Než si Tereza vypočula rozsudok, všade navôkol rozdávala úsmevy.
Tereza Hlůšková
Zdroj: TASR/AP/K.M. Chaudary

Čítajte aj: Heroínová Tereza má nádej na krásne Vianoce: Čaká na zázrak vo väznici

„Podľa zdroja z väznice sa Tereza rozhodla, že schudne. Pri poslednom vážení mala 63 kíl, ale mieni to znížiť na 54 kíl,“ prezradil novinár. Pravdou však je, že možnosti diéty sú v pakistanskej base obmedzené. Češka podľa Aršáda aspoň zvýšila príjem tekutín a starostlivo si vyberá, čo bude jesť. Začala aj pravidelne cvičiť. „Tereza vynakladá veľké úsilie, aby vyzerala pekne a upravene,“ dodal žurnalista.    

Terezu Hlůškovú z Českej republiky zadržali pakistanskí colníci na letisku v Láhaure vlani 10. januára. V jej kufri bolo objavených takmer 9 kíl heroínu, ktorý bol ukrytý v dvojitom dne jej kufra. Češka od svojho zadržania trvá na svojej nevine. Sudcu o nej ale nepresvedčila. Tamojší súd ju poslal na osem rokov a osem mesiacov do väzby. Rozsudok je neprávoplatný.


Galéria

Tereza Hlůšková Než si Tereza vypočula

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články