Znásilnená žena išla vypovedať na súd: Cestou tam ju podpálili, v nemocnici zomrela | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Znásilnená žena išla vypovedať na súd: Cestou tam ju podpálili, v nemocnici zomrela

Zdroj: Getty Images
07.12.2019 20:15

NAÍ DILLÍ - Mladú ženu, ktorá v indickom štáte Uttarpradéš išla vypovedať na súd vo veci svojho znásilnenia, napadli po ceste údajní páchatelia tohto činu, pričom ju podpálili a spôsobili jej popáleniny na 70 percentách povrchu tela.


Obeť v noci na sobotu zomrela na srdcové zlyhanie v nemocnici v hlavnom meste Naí Dillí, uviedla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na vyjadrenie ošetrujúceho lekára. K napadnutiu ženy vo veku 23 rokov došlo v Uttarpradéši vo štvrtok a spočiatku bola hospitalizovaná v jednej z miestnych nemocníc. Následne ju letecky presunuli do Naí Dillí, aby jej mohli poskytnúť lepšiu starostlivosť.

Polícia uviedla, že obeť chcela na súde vypovedať o tom, ako ju údajne skupinovo znásilnili. Samotná žena podľa stanice NDTV povedala, že po ceste na súd ju podpálili dvaja z údajných páchateľov znásilnenia a ďalšie tri osoby. O niekoľko hodín neskôr polícia zatkla piatich podozrivých. V Indii dochádza v posledných rokoch opakovane k prípadom sexuálneho násilia voči ženám a deťom, ktoré majú odozvu aj v zahraničí.

V roku 2012 znásilnila skupina mužov počas jazdy autobusom v Naí Dillí 23-ročnú študentku, ktorá následne podľahla ťažkým zraneniam. Tento zločin vyvolal v Indii veľké pobúrenie a viedol k sprísneniu príslušných zákonov. V piatok zase indická polícia uviedla, že jej príslušníci v rámci sebaobrany zastrelili štyroch mužov podozrivých z minulotýždňového znásilnenia a vraždy 27-ročnej ženy v meste Hajdarábad.

Z posledných údajov indickej vlády vyplýva, že v krajine v roku 2007 nahlásili viac než 33.000 znásilnení. Podľa odborníkov sú však obrovské počty takýchto prípadov nenahlásené. Okrem toho vzhľadom na neefektívnu prácu súdov mnohé obete čakajú na usvedčenie útočníkov celé roky.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články