Už ho majú! Rakúska policajná jednotka Cobra zadržala člena gangu vytŕhačov bankomatov, je ním Slovák | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Už ho majú! Rakúska policajná jednotka Cobra zadržala člena gangu vytŕhačov bankomatov, je ním Slovák

21.11.2019 18:00

VIEDEŇ – Dolnorakúska polícia vo štvrtok zatkla člena gangu, ktorý sa špecializoval na vytrhávanie bankomatov zo stien budov. Vedenie krajskej polície Dolného Rakúska zatiaľ „z trestnoprávnych dôvodov“ túto informáciu nepotvrdilo. Slová je spolupáchateľom vyše desiatich podobných trestných činov.


Podľa portálu Vienna.at dolapila elitná jednotka Cobra vo Viedni Slováka, ktorý je spolupáchateľom vyše desiatich podobných trestných činov. Sérioví zločinci sa zamerali hlavne na bankomaty vo vstupných halách supermarketov v Dolnom Rakúsku. Podozrivé osoby konali mimoriadne brutálne. Aby zakryli svoje stopy, podpálili miesta činu alebo aj auto, ktoré na násilný čin použili – ako po vyhodení bankomatu do vzduchu vo Wiener Neustadte. A potom sa hrali s policajtmi na naháňačku. 

Už ho majú! Rakúska
Zdroj: Getty Images
Po rovnakom trestnom čine v Guntramsdorfe (časť Mödling) narážali do policajných áut a pokúsili sa vytlačiť policajtov z ulice.

Unikajúci páchatelia rozsypali po ulici kovové hroty, takzvané vranie nohy, aby prepichli pneumatiky potenciálnych prenasledovateľov. Vyšetrovanie týchto prípadov teda dostalo krycí názov „Operácia Vrana“. Minimálne po jednom podozrivom sa ešte stále pátra.
 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články