Trump podstúpil neočakávané vyšetrenie: Špekulácie o zdraví americký prezident odmieta | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Trump podstúpil neočakávané vyšetrenie: Špekulácie o zdraví americký prezident odmieta

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/ Evan Vucci
20.11.2019 07:05

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump v utorok vyhlásil, že neohlásené zdravotné vyšetrenie, ktoré v sobotu podstúpil, malo rutinný charakter. Odmietol pritom spôsob, akým o jeho vyšetrení informovali médiá, ako aj špekulácie o tom, že má zdravotné problémy. S odvolaním sa na vyhlásenie, ktoré Trump urobil v Bielom dome pred zasadnutím kabinetu, o tom informovala agentúra Reuters.


"Vyšiel som odtiaľ (z ordinácie) veľmi rýchlo," uviedol šéf Bieleho domu s tým, že išlo o "rutinnú prehliadku". Trumpova návšteva Vojenskej nemocnice Waltera Reeda pri Washingtone nebola súčasťou prezidentovho oficiálneho programu. Biely dom v tejto súvislosti vyhlásil, že prezident absolvoval rýchlu prehliadku a podstúpil laboratórne testy.

Hovorkyňa Bieleho domu Stephanie Grishamová neskôr povedala, že prezident využil "voľný víkend" na to, aby si dal v predstihu urobiť niektoré zo svojich plánovaných vyšetrení, keďže ho čaká "veľmi náročný rok 2020".

Trumpov lekár Sean Conley v tejto súvislosti ešte v pondelok uviedol, že prezidenta neošetroval v urgentnej situácií a nevykonal žiadne kardiálne, ani neurologické testy. Šéf Bieleho domu podstúpil neočakávané a neplánované vyšetrenia niekoľko mesiacov pred plánovaným termínom aj v minulosti, čím na sociálnych sieťach vyvolal špekulácie o svojom zdravotnom stave. Trump pre reportérov uviedol, že zvyšné vyšetrenia podstúpi v januári.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články