FOTO Anglicko terčom hnevu prírody: Mohutné záplavy, hrozí smrteľné nebezpečenstvo | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

FOTO Anglicko terčom hnevu prírody: Mohutné záplavy, hrozí smrteľné nebezpečenstvo

Záplavy v severnom a strednom Anglicku si vyžiadali evakuácie budov
Záplavy v severnom a strednom Anglicku si vyžiadali evakuácie budov
Zdroj: TASR/AP/Danny Lawson
08.11.2019 12:05

LONDÝN - Po silných prívalových dažďoch v severnom a strednom Anglicku vydali britské úrady viac ako 120 varovaní pred hroziacimi záplavami. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.


daždV piatich oblastiach pozdĺž rieky Don v grófstve South Yorkshire hrozí "smrteľné nebezpečenstvo", uviedli príslušné úrady. Ďalších 111 varovaní sa podľa televízie Sky News týka najmä grófstiev Yorkshire, Veľký Manchester, Derbyshire a Lincolnshire. Policajné jednotky v Yorkshire miestnym obyvateľom odporučili, aby svoje domovy opúšťali len v nevyhnutnom prípade.

Záplavy v severnom a
Zdroj: TASR/AP/Danny Lawson

Dažde najviac postihli mesto Sheffield, kde vo štvrtok spadlo 85 milimetrov zrážok. Desiatky ľudí tam museli noc na piatok stráviť v jednom z miestnych nákupných centier, pretože došlo k zaplaveniu okolitých ulíc. Miestami spadlo v priebehu jedného dňa toľko zrážok, čo inak spadne za celý mesiac, uviedla britská Agentúra pre životné prostredie.

Záplavy v severnom a
Zdroj: TASR/AP/Danny Lawson

Po zosuve pôdy v meste Mansfield v grófstve Nottinghamshire evakuovali záchranné zložky 35 budov a ľudia museli svoje domovy opustiť aj v iných mestách. Záplavy spôsobili čiastočné narušenie vlakovej dopravy.


Galéria

Záplavy v severnom a Záplavy v severnom a Záplavy v severnom a

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články