Protesty v Hongkongu sa vymkli spod kontroly: Tragická smrť študenta (†22), hnev sa stupňuje | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Protesty v Hongkongu sa vymkli spod kontroly: Tragická smrť študenta (†22), hnev sa stupňuje

Počas protestov zomrel mladý študent
Počas protestov zomrel mladý študent
Zdroj: TASR/AP/Kin Cheung
08.11.2019 11:10

HONGKONG - V Hongkongu zomrel mladý univerzitný študent, ktorý spadol v pondelok z parkovacieho domu počas zrážok polície s protivládnymi demonštrantmi. Jeho smrť vyvolala ešte väčší hnev demonštrantov na vedenie poloautonómneho ostrova, ktorý Čína považuje za svoje územie. Podľa lekárov zomrel 22-ročný mladík v piatok ráno v miestnej nemocnici, detaily však nie sú známe.


Okolo tisíc maskovaných demonštrantov následne pochodovalo rušným centrom a skandovalo "Rozpustite policajné sily" či ''Hongkončania, pomstite sa"." Niektorí niesli biele kvety a transparenty s nápismi "Hongkong je policajný štát". Žiadali spravodlivosť pre zosnulého Alexa Chowa, obviňovali policajtov a neváhali ich označiť za "vrahov". Chow spadol z viacposchodovej budovy, keď policajti nasadili proti demonštrantom slzotvorný plyn.

Počas protestov zomrel mladý
Zdroj: TASR/AP/Kin Cheung

"Jeho smrť je pre nás pripomienkou, že to nesmieme vzdať," uviedol v tejto súvislosti jeden z demonštrantov pre miestnu televíziu. Nezávislé vyšetrenie tvrdých policajných zásahov proti protestujúcim je jednou z požiadaviek protivládnych demonštrantov požadujúcich demokratické reformy vrátane slobodných volieb.


Galéria

Počas protestov zomrel mladý Počas protestov zomrel mladý

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články