Nemecký veľvyslanec neskrýval hnev: FOTO Predávate odpad! Odkázal predajcovi suvenírov v Prahe | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Nemecký veľvyslanec neskrýval hnev: FOTO Predávate odpad! Odkázal predajcovi suvenírov v Prahe

Policajti sa zaoberajú predajom gumových masiek Hitlera v Prahe.
Policajti sa zaoberajú predajom gumových masiek Hitlera v Prahe.
Zdroj: Twitter/Christoph Israng
02.11.2019 17:00

PRAHA - Nemeckého veľvyslanca Christopha Isranga nahneval predaj masiek s podobizňou Adolfa Hitlera v centre Prahy, na čo následne zareagovala tamojšia polícia. Jej hovorkyňa uviedla, že prípadom sa už muži zákona zaoberajú.


Christoph Israng v príspevku na sociálnej sieti skritizoval predaj masiek v centre Prahy. „Česi za nacistického režimu toľko trpeli. Prečo sa teraz v centre Prahy predáva takýto odpad?“ uviedol veľvyslanec. K príspevku priložil aj fotografiu výkladu obchodu s maskami. Kde sa predajňa nachádza, Israng nešpecifikoval.

Po veľvyslancovom upozornení minister vnútra Jan Hamáček (ČSSD) požiadal políciu, aby prípad prešetrila. „Môžem potvrdiť, že sa zaoberáme prípadom predaja masiek v centre Prahy. V súčasnej chvíli zisťujeme, či v tejto súvislosti nedošlo k spáchaniu protiprávneho konania,“ uviedla hovorkyňa pražských policajtov Eva Kropáčová.

Na predaj rovnakých masiek v minulosti upozorňoval napríklad reportér Janek Rubeš. „Aspoň v deň pamiatky obetí holokaustu, by nemuseli predávať v centre Prahy masky Adolfa Hitlera. Asi mi to prekáža viac než matriošky,“ uviedol tento rok v januári na Twitteri.

Polícia sa už skôr predajom predmetov s podobizňou Adolfa Hitlera zaoberala, vtedy dospela k záveru, že nejde o protiprávne konanie. Tričká a hrnčeky s podobizňou Hitlera alebo napríklad Stalina ponúka nakladateľstvo Naše vojsko.

 


Galéria

Policajti sa zaoberajú predajom Policajti sa zaoberajú predajom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články