°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

FOTO Taliansko povolí vylodenie 88 migrantom: Podelia si ich viaceré európske krajiny

Taliansko povolí vylodenie 88 migrantom z lode Alan Kurdi
Taliansko povolí vylodenie 88 migrantom z lode Alan Kurdi
Zdroj: SITA/ Sea-Eye via AP
02.11.2019 06:30

RÍM - Taliansko určilo prístav, kde môže zakotviť záchranná loď Alan Kurdi s 88 migrantmi na palube, ktorá v piatok popoludní vplávala bez povolenia do talianskych teritoriálnych vôd. Migrantov z lode si podelia viaceré európske krajiny. Oznámilo to v piatok neskoro večer talianske ministerstvo vnútra, o ktorého vyhlásení informovala agentúra AP.


Ministerstvo uviedlo, že loď prevádzkovaná humanitárnou organizáciou Sea-Eye zakotví v juhotalianskom prístavnom meste Taranto. Loď Alan Kurdi minulú sobotu zachránila pri pobreží Líbye migrantov z člna prevádzačov, ktorý už nebol schopný plavby, pripomína AP. Sea-Eye v uplynulých dňoch vyzývala Taliansko, aby migrantom povolili vylodiť sa na svojich brehoch.

Taliansko povolí vylodenie 88
Zdroj: SITA/ Sea-Eye via AP

Lodi povolili zakotviť po tom, ako sa Nemecko a Francúzsko dohodli, že prijmú 60 migrantov. Portugalsko sa postará o ôsmich, Írsko o dvoch a zvyšní zostanú v Taliansku. Taliansko a Malta od vlaňajška odmietajú otvoriť svoje prístavy pre záchranné lode s migrantmi okrem prípadov, keď iné krajiny EÚ súhlasia s tým, že časť z nich prevezmú.

Taliansko povolí vylodenie 88
Zdroj: SITA/ Sea-Eye via AP


Galéria

Taliansko povolí vylodenie 88 Taliansko povolí vylodenie 88 Taliansko povolí vylodenie 88

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články