Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Na Malorke záhadne zmizli súrodenci z Maďarska: Objavili auto, ktoré si dvojica požičala

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
28.10.2019 11:30

BUDAPEŠŤ - Na španielskom ostrove Malorka našli auto, ktoré si požičala dvojica nezvestných občanov Maďarska, informovalo v pondelok internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság.


Po súrodencoch, 18-ročnom mužovi a 30-ročnej žene, intenzívne pátrajú, uviedol v nedeľu hovorca maďarského ministerstva zahraničných vecí Tamás Menczer. Podľa denníka Bors sa dvojica Maďarov mala podľa plánov z Malorky vrátiť minulý piatok. Keďže sa tak nestalo, príbuzní sa v ten deň obrátili na španielske orgány. Tie medzičasom objavili vozidlo z požičovne a snažia sa zamerať mobilné telefóny nezvestných osôb.

Miestny denník Diario de Mallorca počas víkendu napísal, že dvojicu maďarských hostí hotela v juhovýchodnom letovisku Cala d'Or nevideli už niekoľko dní. Podľa očitého svedka vlna zmietla z nebezpečnej skaly na pláži Cala Esmeralda dvojicu ľudí. Do pátrania nasadili španielske orgány potápačov, plavidlá, vrtuľník i drony. Denník neskôr uviedol, že v mori objavila posádka miestnej lode telo mŕtveho muža, ktorého však ešte zatiaľ nedokázali identifikovať.

Podľa spravodajského servera Origo.hu zasiahli Katalánsko, ale aj španielske ostrovy Malorka a Ibiza v polovici minulého týždňa búrky, ktoré po sebe zanechali zaplavené územia a vyvrátené stromy. Dvaja ľudia zomreli a šesť ľudí je nezvestných.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články