VIDEO Záplavy na juhu Francúzska: Traja ľudia prišli o život | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

VIDEO Záplavy na juhu Francúzska: Traja ľudia prišli o život

Záplavy vo Francúzsku
Záplavy vo Francúzsku
Zdroj: SITA/ @SDIS34 via AP
24.10.2019 16:45

PARÍŽ - V dôsledku záplav, ktoré v týchto dňoch postihli juh Francúzska, prišli o život traja ľudia. Podľa spravodajského portálu France Info o tom vo štvrtok informovalo francúzske ministerstvo vnútra s tým, že okolnosti smrti týchto osôb nie sú známe.


Francúzske médiá doteraz uvádzali len prípad staršej ženy, ktorú odniesol prúd vody. Po tom, ako ju našli v bezvedomí, ju previezli do nemocnice v Montpellieri. Jej stav lekári označovali za kritický. Juhofrancúzske regióny pri pobreží Stredozemného mora od utorka zápasia so záplavami v dôsledku výdatných zrážok a búrkových systémov, ktoré sprevádza aj silný vietor. Ide o jav, ktorý sa na jeseň v tejto časti krajiny často vyskytuje. Spravodajský portál LCI uviedol, že v stredu na niektorých miestach v oblasti spadol za 24 hodín až štvormesačný úhrn zrážok.

Záplavy vo Francúzsku
Zdroj: SITA/ @SDIS34 via AP

Výčiny počasia spôsobili veľké materiálne škody. Ich rozsah zatiaľ ministerstvo vnútra nevyčíslilo, uviedol na svojom webe denník Le Parisien. Dodal, že minister vnútra Christophe Castaner sa spolu so svojím námestníkom Laurentom Nuňezom obrátili na vládu so žiadosťou, aby boli oblasti zasiahnuté výčinmi počasia vyhlásené za "zóny postihnuté prírodnou katastrofou". To by obciam a mestám regiónu, ako aj ich obyvateľom, umožnilo získať výhody v podobe lepšieho odškodnenia. Mnohé z ciest sú podmyté alebo zaplavené, čo komplikuje cestnú a železničnú dopravu na juhu Francúzska.


Galéria

Záplavy vo Francúzsku Záplavy vo Francúzsku

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ codedtestament99

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články