Počet obetí prudkých dažďov v Španielsku pribúda: Je ich už sedem, vlaky nepremávali | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Počet obetí prudkých dažďov v Španielsku pribúda: Je ich už sedem, vlaky nepremávali

Starší manželia zahynuli, keď sa ich auto prevrátilo v prudkých lejakoch a záplavách, ktoré vo štvrtok postihli juhovýchod Španielska.
Starší manželia zahynuli, keď sa ich auto prevrátilo v prudkých lejakoch a záplavách, ktoré vo štvrtok postihli juhovýchod Španielska.
Zdroj: TASR/Atlas via AP
18.09.2019 14:15

MADRID - Španielska polícia v stredu informovala o nájdení tela nezvestného Holanďana, čím sa počet obetí prudkých dažďov a záplav, ktoré minulý týždeň postihli juhovýchod Španielska, zvýšil na sedem. Píše o tom agentúra AFP.


Občianska garda (Guardia Civil) v juhovýchodnej provincii Alicante uviedla, že telo 66-ročného muža našla v utorok v kanáli po tom, ako ho zmietla povodňová voda. Muž pochádzal z neďaléko mesta Dolores, jeho nezvestnosť nehlásila jeho rodina v nedeľu.

Počas silných búrok, ktoré minulý týždeň zasiahli stredomorské pobrežné regióny Valencia aMurcia a východnou časť Andalúzie, príslušníci pohotovostných záchranných zložiek zachránili tisíce ľudí. Niekoľko miest hlásilo najsilnejšie zrážky v histórii záznamov. V dôsledku prietrže mračien boli zatvorené letiská, hlavné cesty a školy a tiež nepremávali medzimestské vlaky.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články