VIDEO Prudké lejaky a záplavy sužujú Španielsko: Vyžiadali si už tretiu obeť na živote | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

VIDEO Prudké lejaky a záplavy sužujú Španielsko: Vyžiadali si už tretiu obeť na živote

Prudké lejaky a záplavy sužujú Španielsko
Prudké lejaky a záplavy sužujú Španielsko
Zdroj: TASR/Atlas via AP
13.09.2019 13:40

MADRID - V poradí už tretiu obeť na živote si v piatok vyžiadali prudké lejaky a záplavy, ktoré od štvrtka sužujú juh a juhovýchod Španielska. Pre pretrvávajúce dažde, ktoré medzitým ochromili dopravu v regióne, museli byť z najviac postihnutých oblastí evakuované stovky ľudí. S odvolaním sa na vyhlásenie starostu mesta Almería o tom informovala agentúra Reuters.


Posledná obeť prírodného živlu zahynula v piatok v andalúzskom meste Almería, keď sa snažila autom prejsť cez tunel, uviedol starosta tohto prístavného mesta Ramón Fernández Pacheco. Prvými dvoma obeťami sa vo štvrtok stali dvaja súrodenci v dôchodcovskom veku, ktorých vozidlo strhla a odplavila voda rýchlo sa valiaca po cestnej komunikácii v meste Caudete, približne 100 kilometrov juhozápadne od Valencie.

Silné dažde a prívalové povodne v Murcijskom regióne a Valencijskom spoločenstve na juhovýchode krajiny so sebou v mnohých mestách strhli autá a sutiny. Stovky ľudí, žijúce v daných regiónoch, museli byť evakuované, pričom neraz aj priamo zo zaplavených diaľnic. V súvislosti s dažďami museli byť taktiež uzavreté letiská v Almeríi a Murcii, uviedol štátny prevádzkovateľ letísk AENA.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ Guardian News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články