°C

Utorok, 11. august 2020. Meniny má Zuzana, zajtra Darina.

Šokujúce ráno v Ženeve: Kurd sa podpálil pred budovou UNHCR a chcel vniknúť dnu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
23.10.2019 14:40

ŽENEVA - Kurd pôvodom zo Sýrie sa v stredu podpálil pred budovou Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) v Ženeve. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom informovala tlačová agentúra Reuters.


Muž, vo veku od 30 do 40 rokov s pobytom v Nemecku, bol letecky prevezený na špecializované pracovisko Lausannskej univerzitnej nemocnice, kde ho momentálne ošetrujú, uviedol hovorca ženevskej polície Silvian Guillaume-Gentil.

"Vzhľadom na jeho stav sme sa ho nemohli spýtať na motív činu, ale vieme si predstaviť, že sa týkal politickej situácie," dodal hovorca. "Zarmucuje a šokuje nás akt samoupálenia, ku ktorému dnes ráno došlo pred našou centrálou v Ženeve," vyhlásil v súvislosti s incidentom hovorca UNHCR Andrej Mahečič.

Muž sa podľa Mahečičových slov podpálil a snažil sa vniknúť do budovy UNHCR, avšak okamžite zasiahli príslušníci bezpečnostných a zdravotných zložiek, ktorí muža uhasili. "Dúfame, že sa uzdraví," dodal Mahečič.

Ako pripomína agentúra, budova UNHCR a nachádza oproti ubytovni pre azylantov, v ktorej sú momentálne umiestnení aj sýrski Kurdi. Zamestnanec tohto zariadenia pre Reuters potvrdil, že sa tam nachádzajú aj migranti zo Sýrie, avšak nevedel povedať, či bol medzi ubytovanými aj muž, ktorý sa v stredu podpálil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články