Rusko v tom má jasno: Právo rozmiestniť armádu v Sýrii môže dať Turecku len sýrska vláda | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Rusko v tom má jasno: Právo rozmiestniť armádu v Sýrii môže dať Turecku len sýrska vláda

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig
22.10.2019 14:25

SOČI - Právo rozmiestniť svoju armádu v Sýrii môže Turecku udeliť jedine legitímna sýrska vláda. V utorok to vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Informovala o tom tlačová agentúra TASS.


"Udeľovanie alebo zamietanie povolenia (pre tureckú armádu) nachádzať sa na území Sýrie je výsostným právom legitímnej sýrskej vlády," uviedol Peskov v reakcii na otázku novinárov, či je Rusko pripravené povoliť tureckej armáde, aby zostala v Sýrii. Hovorca Kremľa v tejto súvislosti taktiež zdôraznil, že jedine ruská armáda sa na území Sýrie nachádza na základe požiadavky sýrskej vlády, a teda legitímne.

Ruský prezident Vladimir Putin medzitým privítal v meste Soči na pobreží Čierneho mora tureckú delegáciu na čele s prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Putin nazval súčasnú situáciu v Sýrii za kritickú, pričom rokovania so svojím tureckým náprotivkom označil v tejto súvislosti za veľmi dôležité. "Situácia v regióne je veľmi vážna," povedal ruský líder na začiatku stretnutia s Erdoganom, pričom vyjadril nádej, že terajšia úroveň rusko-tureckých vzťahov "bude hrať dôležitú úlohu pri urovnávaní" miestnych problémov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články