FOTO Počet obetí násilných protestov stúpol: V krajine by sa mali konať predčasné voľby | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

FOTO Počet obetí násilných protestov stúpol: V krajine by sa mali konať predčasné voľby

Počet obetí násilných protestov stúpol.
Počet obetí násilných protestov stúpol.
Zdroj: TASR/ AP Photo/Khalid Mohammed
05.10.2019 12:30

BAGDAD - Na 73 mŕtvych a viac ako 3000 zranených stúpol v sobotu počet obetí násilných protivládnych protestov, ktoré už piaty deň prebiehajú v irackej metropole Bagdad a ďalších mestách na juhu Iraku. Informovala o tom agentúra AFP.


Na odstúpenie vlády irackého premiéra Ádila Abdala Mahdího vyzval v súvislosti s násilnosťami aj vplyvný šiitský duchovný Muktada as-Sadr, ktorý tiež vyhlásil, že v krajine by sa pod dohľadom OSN mali konať predčasné voľby. Nepokoje vypukli v utorok v Bagdade a rozšírili sa do prevažne šiitských juhoirackých provincií. Spontánne zhromaždenia zvolávajú väčšinou mladí ľudia, ktorí chcú prácu, zlepšenie služieb, zastavenie korupcie či prístup k základným komoditám ako elektrina či voda.

Počet obetí násilných protestov
Zdroj: TASR/ AP Photo/Khalid Mohammed
Počet obetí násilných protestov
Zdroj: TASR/ AP Photo/Khalid Mohammed

Iracké bezpečnostné sily zaviedli vo štvrtok v metropole Bagdad zákaz vychádzania a Mahdí v piatok účastníkov protestov vyzval, aby sa vrátili domov. Iracké bezpečnostné sily zaviedli vo štvrtok v Bagdade zákaz vychádzania a premiér v piatok vyzval účastníkov protestov, aby sa vrátili domov.

Počet obetí násilných protestov
Zdroj: TASR/ AP Photo/Ali Abdul Hassan


Galéria

Počet obetí násilných protestov Počet obetí násilných protestov Počet obetí násilných protestov Počet obetí násilných protestov

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články