°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Vyšetrovanie pokračuje aj po Epsteinovej smrti: Polícia prehľadala jeho byt v Paríži

Jeffrey Epstein
Jeffrey Epstein
Zdroj: SITA/AP/New York State Sex Offender Registry
24.09.2019 18:35

PARÍŽ - Francúzska polícia prehľadala v Paríži v súvislosti s možnými obvineniami týkajúcimi sa znásilnenia, znásilnenia neplnoletých osôb do 15 rokov a sprisahania s cieľom spáchania trestných činov byt amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Pre agentúru DPA to v utorok potvrdila parížska prokuratúra s tým, že polícia prehľadala aj priestory modelingovej agentúry v ôsmom parížskom obvode.


Epsteina našli mŕtveho 10. augusta v cele newyorskej väznice, kde čakal na súdny proces, v ktorom mu hrozilo 45 rokov väzenia. Najnovšie bol obvinený z obchodovania s neplnoletými dievčatami a zo založenia zločineckej siete. Podľa úradov spáchal samovraždu. Finančník mal väzby na množstvo bohatých ľudí v Spojených štátoch vrátane prezidenta Donalda Trumpa či bývalého prezidenta Billa Clintona.

Parížska prokuratúra začala vyšetrovanie prípadov spojených s Epsteinom koncom augusta. Skúma, či došlo v tejto veci k spáchaniu nejakých trestných činov na území Francúzska, resp. či boli spáchané v zámorí francúzskymi štátnymi príslušníkmi alebo sa títo stali ich obeťami.

Francúzska organizácia Innocence en Danger, ktorá bojuje proti zneužívaniu detí, v auguste tvrdila, že do prípadu vyšetrovaného v USA je zapletených aj niekoľko občanov Francúzska a ďalší boli obeťami siete obchodujúcej so ženami založenej Epsteinom a jeho komplicmi. Začiatkom septembra francúzska polícia zverejnila výzvu, aby sa prihlásili aj ďalší svedkovia, ktorí by chceli vypovedať v Epsteinovej kauze.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články