Babičke (88) prefíkane ponúkli pomoc s nákupom, potom ju okradli: Zasiahla všímavá suseda | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Babičke (88) prefíkane ponúkli pomoc s nákupom, potom ju okradli: Zasiahla všímavá suseda

Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú starenku z Trenčína
Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú starenku z Trenčína
Zdroj: SITA/KR PZ Trenčín
14.10.2019 13:30

TRENČÍN - Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú starenku z Trenčína. Ako informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, 38-ročný Miroslav a 32-ročný Milan jej ponúkli pomoc s nákupom.


Dôchodkyňa ich oboch pustila do bytu, následne ju požiadali o vodu a ponúkla im dokonca aj pohárik vína. V nestráženej chvíli jej zobrali celý dôchodok vo výške 377 eur, rôzne šperky a hodinky. Dvojica sa aj v minulosti dopúšťala prevažne majetkovej trestnej činnosti a rôznych krádeží.

Podarilo sa ich vypátrať aj vďaka všímavej susedke, ktorá sa obrátila na políciu. Okradnutá babička najskôr ani netušila, že prišla o celý dôchodok. Dvojica už čelí obvineniam zo zločinu krádeže, spracovaný bol aj podnet na ich vzatie do väzby. Hrozí im trest na 3 až 10 rokov.

Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú
Zdroj: SITA/KR PZ Trenčín

Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú
Zdroj: SITA/KR PZ Trenčín

Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú
Zdroj: SITA/KR PZ Trenčín

Ďalšia babička obeťou v Banskej Bystrici

Pred budovou školy na Ulici Trieda SNP v Banskej Bystrici došlo v pondelok popoludní k okradnutiu 88-ročnej dôchodkyne. Podozrivé osoby dobehli ľudia, ktorí boli svedkami toho, čo sa stalo.

"Staršia pani sedela na lavičke a mala mať v rukách peniaze. Údajne k nej pristúpili dve osoby, muž a žena, chytili ju za ruky a peniaze jej násilím zobrali. V týchto chvíľach sú už podozriví v rukách polície a vo veci prebiehajú procesné úkony," informovala banskobystrická polícia na sociálnej sieti. Podrobnejšie informácie zatiaľ nezverejnila.


Galéria

Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú Dvaja recidivisti okradli 88-ročnú

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články