Obyvatelia Bermúd v plnom nasadení: Odstraňujú následky hurikánu Humberto | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Obyvatelia Bermúd v plnom nasadení: Odstraňujú následky hurikánu Humberto

Bahamy zasiahla tropická búrka Humberto.
Bahamy zasiahla tropická búrka Humberto.
Zdroj: SITA/AP Photo/Ramon Espinosa
20.09.2019 06:25

HAMILTON - Obyvatelia súostrovia Bermudy v Atlantickom oceáne mali vo štvrtok plné ruky práce po tom, ako sa tadiaľ prehnal hurikán Humberto sprevádzaný vetrom s rýchlosťou okolo 160 kilometrov za hodinu. Víchrica postŕhala elektrické vedenia a časti striech, nespôsobila však žiadne väčšie škody, uviedla tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na svedkov a miestnych predstaviteľov.


Bermudský minister národnej bezpečnosti Wayne Caines uviedol vo štvrtok v rozhlase, že súostrovie prežilo "naozaj, naozaj náročnú noc". Miestna hasičská a záchranná služba zasahovala pri 17 požiaroch súvisiacich s hurikánom a pomáhala tiež so zabezpečovaním poškodených striech alebo člna, ktorému hrozilo potopenie. Vo štvrtok na poludnie miestneho času bolo stále bez dodávok elektriny približne 25.000 z celkove 38.000 odberateľov. Bermudské letisko počas dňa obnovilo prevádzku, školy však zostanú zatvorené aj v piatok.

Hurikán Humberto, ktorý v uplynulých dňoch ešte ako slabšia tropická búrka minul Bahamy a východné pobrežie Spojených štátov, sa po prechode cez oblasť Bermúd pohyboval severovýchodným smerom, pričom sa očakávalo, že sa zmení na tzv. extratropickú cyklónu. Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) podľa Reuters varovalo, že na Bermudách budú ešte "najbližší deň alebo dva" hroziť záplavy na pobrežiach v dôsledku silného príboja a vlnobitia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články