Macron má výkonnosť ministrov pod palcom: Kontroluje ich pomocou mobilnej aplikácie | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Macron má výkonnosť ministrov pod palcom: Kontroluje ich pomocou mobilnej aplikácie

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Zdroj: SITA/AP/Francois Mori
16.09.2019 11:30

PARÍŽ - Blízki spolupracovníci francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vytvorili mobilovú aplikáciu, umožňujúcu hlave štátu sledovať napredovanie reforiem, ktoré spustila jeho vláda. Informovala o tom v pondelok rozhlasová stanica Europe 1.


Aplikáciu pre smartfóny umožňuje v reálnom čase sledovať implementáciu reforiem iniciovaných vládou Macrona, ktorý je známy svojou nespokojnosťou s pomalým napredovaním reforiem a s neochotou úradov všetkých stupňov zavádzať ich do praxe. Vďaka aplikácii je možné monitorovať každú z rozbehnutých reforiem a sledovať, ako napreduje jej realizácia.

Ak je vývoj pozitívny, príslušná kolónka v aplikácii je zelená a hodnotením miery realizácie v percentách. Ak došlo k stagnácii, daný riadok je červený. Europe 1 uviedla, že ministrov Macronovej vlády dohady o existencii takejto aplikácie trochu pobúrili, ale zostávali pokojní. Zmena nastala na jednom z posledných zasadnutí vlády, kde im Macron oznámil, že už niekoľko dní má prihlasovacie meno a heslo do aplikácie a že v nej videl priveľa červenej.

Aplikáciu vyvinuli spoločne splnomocnenec pre transformáciu verejnej správy Thomas Cazenave a generálny tajomník Elyzejského paláca Alexis Kohler. Prístup k nej má zatiaľ len niekoľko vysokopostavených vládnych úradníkov, ale autori nedávno Macronovi navrhli, aby bola verejne prístupná širokej verejnosti. Macron zatiaľ tento návrh odmietol.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články